Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

X Jubileuszowy Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

Data publikacji: 2013-10-31, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 15-17 listopada br. w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach odbędzie się Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej.

Podczas przeglądu zaprezentuje się 26 chórów i zespołów z Polski oraz 5 z zagranicy (z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Belgii) – w sumie ok. 550 uczestników.

 

Z okazji Jubileuszu Przeglądu, Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach oprócz tradycyjnych koncertów przygotował imprezy towarzyszące.

 

16 listopada br. o godz. 14.30 w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert pieśni ludowych. W koncercie wezmą udział zespoły z zagranicy: Studencki Zespół Folklorystyczny Horina Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Rownym na Ukrainie, Zespół Folklorystyczny Bylina  z Litwy oraz Zespół Pieśni Ludowej Zaranak z Białorusi.

 

25 października br. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury miało miejsce seminarium naukowe „Pieśni paraliturgiczne wschodniosłowiańskie wyrazem duchowości człowieka”, podczas którego prelekcje wygłosili prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk dziekan Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz wybitny znawca śpiewu cerkiewnego i muzyki paraliturgicznej, Doroteusz Fionik dyrektor Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, a także ks. diak. Łukasz Bartoszuk, pasjonat  pieśni paraliturgicznych mający w swoim zbiorze ok. 800 utworów.

 

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola