Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiwat Maj, 3 Maj!

Data publikacji: 2017-05-04, Data modyfikacji: 2017-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 
3 maja mieszkańcy Siemiatycz uczcili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, gdzie zebrali się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy oraz stowarzyszeń. Podczas uroczystości głos zabrał Senator RP Tadeusz Romańczuk, zaś okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz. Uroczystości towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uczniów Zespół Szkół im. Jana Pawła II Gabrieli Boguszewskiej i Mateusza Sidorowicza. W obchody trzeciomajowego święta włączyły się, podobnie jak w latach poprzednich, siemiatyckie organizacje pozarządowe oraz Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Towarzystwo Hippiczne Szwadron wystąpiło z pokazem musztry paradnej. Stowarzyszenie Miłośników Gołębi Pocztowych, Rasowych i Drobiu Ozdobnego wypuściło w niebo kilkadziesiąt gołębi – symbol wolności, pokoju i pojednania. W intencji mieszkańców Siemiatycz odbyły się nabożeństwa w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego i w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2494-wiwat-maj-3-maj.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola