Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stypendia dla najzdolniejszych

Data publikacji: 2017-04-27, Data modyfikacji: 2017-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 
30 uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymało stypendia naukowe w ramach projektu Miasta Siemiatycze pn. WYSPA – Wyjątkowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Gospodarzem uroczystości wręczenia Certyfikatów Laureata Programu Stypendialnego był Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz. W wydarzeniu uczestniczyli również rodzice wyróżnionych oraz Dyrektor SP 1 Radosław Kondraciuk. Stypendia w wysokości 800 zł, 600 zł i 400 zł miesięcznie zostały przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe w ramach Zadania 4 pn. Wsparcie uczniów zdolnych przez motywacyjną pomoc stypendialną w projekcie WYSPA. Projekt ma na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej dla 500 uczniów i 22 nauczycieli szkoły, działania realizowane będą w okresie marzec - grudzień  2017 r. W ramach projektu prowadzone są dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ukierunkowane na pokonanie trudności oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia w szkole. Nowością są warsztaty z przedsiębiorczości w trakcie których uczniowie otrzymują wsparcie w wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Nauczyciele zwiększają swoje kompetencje m.in. cyfrowe. Szkoła zyska również kilkadziesiąt laptopów.    Wartość projektu to 571 314,50 zł. Dofinansowanie wynosi 535 955, 90 zł, w tym  485 617,34 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 50 338,56 zł z Budżetu Państwa. Projekt WYSPA jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) w ramach Osi priorytetowej III: Kompetencje i kwalifikacje Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałania 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2482-stypendia-dla-najzdolniejszych.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola