Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przeczytam do pięknie, napiszę bezbłędnie

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W świetlicy Caritas zorganizowano konkurs dotyczący posługiwania się językiem polskim, mówionym i pisanym w ramach Olimpiady Avivy „Przeczytam do pięknie, napiszę bezbłędnie”.

 

Olimpiada odbyła się w środę 11 grudnia 2013 r. w świetlicy im. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Siemiatyczach. Uczestniczyli w niej podopieczni świetlicy i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum Publicznym nr 2. Przygotowania do olimpiady trwały kilka miesięcy, kiedy to podopieczni świetlicy zgłębiali tajniki ortografii, czytali i recytowali.

 

Zmagania rozpoczęły się od rozgrzewki z „łamańcami” językowymi i ćwiczeniami logopedycznymi. Następnie uczestników konkursu podzielono na trzy drużyny i oznaczono kolorowymi naklejkami. Pierwsze zadanie skierowane było do najmłodszych dzieci, które w trakcie olimpiady rysowały wiersze przygotowane wcześniej do recytacji. Starsi rywalizowali w konkurencjach drużynowych: rysowanie na podstawie opisu, dyktando, głoskowanie wyrazów, zagadki ortograficzne, głośne czytanie nieznanego wcześniej tekstu, a także odgrywanie scenek. Konkurencje drużynowe przeplatane były recytacją wierszy, które dzieci przygotowały wcześniej: Żuk, Psie smutki, Żaba,  Dzik, Papuga, Pomidor, Hipopotam, Kwoka, Na Wawelu, Na wyspach Bergamutach, Jak rozmawiać trzeba z psem?, Staś Pytalski, Leń, Stefek Burczymucha i przygotowany z podziałem na role Na straganie.

 

Olimpiadę oceniała komisja w składzie: Paweł Pytel prezes Aviva PTE, Piotr Siniakowicz Burmistrz Miasta Siemiatycze, ks. Mariusz Woltański wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP  i opiekun Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół, Magdalena Murawska przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej i Katarzyna Kasperuk nauczyciel (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II). Każda z drużyn usłyszała wnikliwą ocenę swojej prezentacji, a wszystkim zawodnikom wręczono dyplom i nagrody.

 

Informacja: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

 UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola