Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt „Dla Siemiatycz. Razem!” - zaproszenie do udziału w projekcie

Data publikacji: 2014-01-21, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Projekt „Dla Siemiatycz. Razem!” - zaproszenie do udziału w projekcie

 

 

Szanowni Państwo,

 

Chcąc rozwijać i zacieśniać współpracę z organizacjami pozarządowymi Miasto Siemiatycze przystąpiło do projektu „Dla Siemiatycz. Razem!”, który jest realizowany na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji "Wspólna", Miastem Siemiatycze, Fundacją STIWEK (Fundacja na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji Wolności, Edukacji, Kultury) i Stowarzyszeniem Bioregion.

 

Głównym celem działania władz miasta jest stałe dążenie do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Realizacja tego celu jest znacznie łatwiejsza przy aktywnym uczestnictwie oraz wsparciu ze strony mieszkańców i organizacji pozarządowych, których członkowie doskonale rozumieją potrzeby lokalnej społeczności.

 

Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie naszego miasta do zapoznania się z założeniami projektu. Działania w ramach projektu skupiają się na rozwijaniu współpracy pomiędzy siemiatyckimi organizacjami pozarządowymi i władzami lokalnymi oraz podnoszeniu znaczenia tych organizacji w społeczności lokalnej. Celem projektu jest również zwiększenie wpływu sektora pozarządowego i społeczeństwa na kreowanie polityki społecznej oraz gospodarczej w naszym mieście. Projekt pozwoli również na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez tworzenie sprzyjających warunków dla powstawania inicjatyw lokalnych i struktur funkcjonalnych służących rozwojowi społeczności lokalnej.

 

Realizacja projektu „Dla Siemiatycz. Razem!” pozwoli na pogłębienie dialogu społecznego poprzez współpracę władz miasta z organizacjami pozarządowymi. Pokładam nadzieję, że dzięki temu zwiększy się realny wpływ mieszkańców na rozwój Siemiatycz.

 

W ramach projektu, w najbliższych tygodniach, zostanie stworzona mapa aktywności organizacji pozarządowych. Zostanie ona opracowana na podstawie informacji posiadanych przez Urząd Miasta oraz uzyskanych od przedstawicieli organizacji, z którymi skontaktują się nasi przedstawiciele. Podczas spotkania zostaną Państwu przekazane materiały informacyjno-promocyjne przybliżające projekt.

 

Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w projekcie.

 

 

Burmistrz Miasta Siemiatycze

Piotr Siniakowicz

 

 

Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej Miasta Siemiatycze www.siemiatycze.eu w zakładce Projekty UE http://siemiatycze.eu/kat/id/181 

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola