Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podlaski Dzień Kukurydzy

Data publikacji: 2013-09-06, Data modyfikacji: 2013-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy już po raz kolejny organizuje Podlaski Dzień Kukurydzy. 8 września kukurydza będzie pełniła główną rolę na polach doświadczalnych w Szepietowie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowościami w uprawie tego cennego surowca.

Plantatorzy kukurydzy będą mieli okazję obejrzeć poletka z kolekcją kukurydzianych mieszańców oraz wysłuchać wykładu na temat ich hodowli. Na polach PODR w Szepietowie założono kolekcję 110 odmian z 19 firm nasiennych, przygotowano doświadczenia demonstracyjne z siewem kukurydzy pod folią oraz Porejestrowe Doświadczenia Odmianowe Kukurydzy z udziałem 13 odmian przeznaczonych do zbioru na kiszonkę. To wszystko na niespełna 2 ha powierzchni. Specjaliści przedstawią nowe możliwości zastosowania kukurydzy, a także pomogą w wyborze odpowiednich odmian. Dodatkowo szeroką ofertę produktów zaprezentują firmy z branży rolniczej m.in. producenci maszyn, urządzeń do zbioru i konserwacji kukurydzy, a także środków do produkcji rolnej.

W tym roku na zwiedzających czeka wiele atrakcji m.in. pokazy pracy maszyn. Po raz pierwszy w Szepietowie będzie można zobaczyć zbiór kukurydzy połączony z analizą kukurydzy dla bydła mlecznego, a także maszyny uprawowo-siewne w akacji. Zainteresowanych prawidłowym wykonaniem zabiegu orki zapraszamy na finał Wojewódzkiego Konkursu Orki. Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”, przeprowadzonym przez KRUS oddział w Białymstoku. Będzie też coś dla ciała, firma DuPont Pioneer przygotuje dla zwiedzających degustację zupy kukurydzianej.

PROGRAM 

PODLASKI DZIEŃ KUKURYDZY

8 września 2013

10.00 -10.15

Otwarcie Podlaskiego Dnia Kukurydzy

- Jan Zalewski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

- Tadeusz Michalski – Prezes Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu

10.15 – 11.00

Wykład: Hodowla odmian mieszańcowych kukurydzy – dr Roman Warzecha IHAR-PIB Radzików

11.00 – 11.15

Rozstrzygnięcie konkursu dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”- KRUS Białystok

11.15 – 12.00

Prezentacja odmian kukurydzy w technologii siewu pod folią – DuPont Pioneer

12.00 – 12.30

Wartość energetyczna kiszonki – pokaz zbioru oraz analizy kukurydzy dla bydła mlecznego – DuPont Pioneer, Ryszard Wojciechowski

12.30 – 13.00

Pokaz pracy maszyn uprawowych

8.00 – 13.00

Finał VI Wojewódzkiego Konkursu Orki

W programie również:

Prezentacja kolekcji odmian kukurydzy - firmy nasienne

Degustacja zupy kukurydzianej – stoisko firmy Pioneer Polska

Informacja: PODR Szepietowo

 

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola