Belka
Niedziela, 25 Września 2022   imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie nowych stacji metra U1 w Wiedniu

Data publikacji: 2017-09-04, Data modyfikacji: 2017-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Otwarcie nowych stacji metra U1 w Wiedniu

W sobotę, 2 września 2017, w austriackiej stolicy zostanie uroczyście otwartych pięć nowych stacji metra. Od następnego dnia będzie można dojechać metrem U1 aż do Oberlaa.

Nowy odcinek metra, przedłużenie linii U1 z Reumannplatz w kierunku południowym, będzie miał długość 4,6 km. Połączy pięć nowych stacji metra. Tym samym linia U1 będzie najdłuższą linią metra w Wiedniu o długości ponad 19 km. Jej rozbudowę rozpoczęto w 2012 r. Zgodnie z harmonogramem po ponad pięciu latach budowy czas na oficjalne otwarcie.

"Bardzo się cieszę, że zarówno harmonogram prac jak i plan finansowy zostały idealnie dotrzymane i punktualnie możemy oddać wiedeńczykom do użytku wydłużoną linię metra U1 - mówi Ulli Sima, członkini zarządu miasta odpowiedzialna za transport publiczny. - Poza tym poprzez rozbudowę metra wpływamy na ochronę środowiska, a stałe udoskonalanie sieci komunikacji miejskiej zapewnia wysoką jakość życia w Wiedniu".

Wydłużona linia metra U1 szczególnie ułatwi komunikację w bardzo zaludnionej dzielnicy Wiednia - Favoriten. Według szacunków aż 50.000 osób zamieszkuje w bliskiej okolicy nowo wybudowanych stacji metra i korzystać będzie z tego rozwiązania komunikacyjnego. Czas przejazdu ze stacji końcowej Oberlaa do ścisłego centrum miasta, na Plac Św. Szczepana, skróci się z 30 do 15 minut. Otwarcie nowego połączenia istotnie wpłynie na zmiany w komunikacji publicznej w tej części naddunajskiej metropolii. Zmienione zostaną częstotliwość i przebieg niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

W rozbudowę U1 zainwestowano 600 mln EUR. Od początku sierpnia 2017 r. trwają jazdy testowe jak również szkolenie personelu, który będzie obsługiwał wydłużoną linię.

Na uroczyste otwarcie 2 września 2017 r. przygotowano zróżnicowany program muzyczny, kulinarny, informacyjny i rozrywkowy. W godzinach 09:00 - 21:00 korzystać można z bezpłatnego biletu na wszystkie środki komunikacji w obrębie miasta. Pierwszy pociąg metra wyruszy ze stacji Reumannplatz w kierunku Oberlaa o godz. 10:30. Regularne kursy ruszają dnia następnego.

Eurocomm-PR, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola