Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O potencjale Siemiatycz - wizyta studyjna OECD

Data publikacji: 2017-04-05, Data modyfikacji: 2017-04-06
A A AWydrukDrukuj  
 
4 kwietnia br. w Siemiatyczach Burmistrz Miasta Siemiatycze uczestniczył w spotkaniu w ramach wizyty studyjnej ekspertów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD), Ministerstwa Rozwoju oraz przedstawiciela Polskiej Akademii Nauk, w województwie podlaskim.Potencjał Siemiatycz Burmistrz zaprezentował w formie prezentacji multimedialnej pod tytułem "Siemiatycze – przedsiębiorcze i przyjazne" (prezentacja w załączeniu). W Siemiatyczach grupa ekspercka spotkała się także z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców oraz rolników. Wizyta studyjna w województwie podlaskim rozpoczęła się 3 i zakończy się 7 kwietnia br. Wizyta odbyła się w ramach współpracy Ministerstwa Rozwoju z OECD w związku z opracowaniem raportu diagnostyczno-rekomendacyjnego pn.: “Przegląd krajowej polityki wobec rozwoju obszarów wiejskich w Polsce”. Na potrzeby raportu prowadzona jest analiza aktualnych trendów dotyczących produkcyjności, innowacyjności i potencjału na obszarach wiejskich i małych miast, poziomu i rodzaju dostarczanych usług, systemów użytkowania ziemi, planowania przestrzennego, jakości życia i stopnia włączenia społecznego oraz wpływu Funduszy EU na zmiany obserwowane na obszarach wiejskich. Raport zostanie oficjalnie przedstawiony na posiedzeniu grupy roboczej ds. rozwoju obszarów wiejskich w listopadzie 2017 r. w siedzibie OECD w Paryżu.Finalny raport będzie mógł zostać wykorzystany w pracach m.in. przy programowaniu kolejnej perspektywy finansowej po 2020 roku. Dodatkową wartością jest możliwość porównywania wyników pomiędzy krajami - OECD przygotowuje tego rodzaju raporty dla różnych krajów członkowskich według jednolitej metodologii. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) jest ważną międzynarodową, międzyrządową organizacją gospodarczą, skupiającą 34 wysoko rozwinięte państwa, w tym od listopada 1996 r. Polskę, które łączy akceptacja dla zasad demokracji i gospodarki rynkowej.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2429-o-potencjale-siemiatycz-%E2%80%93-wizyta-studyjna-oecd.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola