Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy rok szkolny

Data publikacji: 2013-09-03, Data modyfikacji: 2013-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 

2 września br. uczniowie siemiatyckich szkół rozpoczęli rok szkolny 2013/2014.

W Szkole Podstawowej nr 1,  Gimnazjum Publicznym nr 1 oraz Zespole Szkół im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi  uroczyście rozpoczęto rok szkolny. W inauguracji uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, a także pierwszoklasiści.

W uroczystościach w Zespole Szkół im. Jana Pawła II wziął udział Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, który życzył wszystkim uczniom owocnej nauki oraz radości ze zdobywania wiedzy.

Do szkół podstawowych uczęszcza ponad 700 uczniów (438 w Szkole Podstawowej nr 1 oraz 288 w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II). Nowy rok szkolny w klasach pierwszych przywitało 126 uczniów (70 – SP nr 1 i 56 – SP przy ZS im. JP II)

W Gimnazjum Publicznym nr 1 uczy się 284 dzieci, z czego 102 to uczniowie klas pierwszych. Do Gimnazjum  przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II uczęszcza 228 uczniów (79 osób do klas pierwszych).  

W przedszkolach uczy się obecnie 548 dzieci (w tym 151 po raz pierwszy), a w Żłobku Miejskim – 69 dzieci (39 po raz pierwszy).

O godz. 16.00 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara.

W bieżącym roku w szkole muzycznej uczy się  152 uczniów, którzy pobierają lekcje m.in. z gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie. Spośród nich 33 dzieci rozpoczęło zajęcia po raz pierwszy.

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola