Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe rośliny w mieście

Data publikacji: 2017-04-26, Data modyfikacji: 2017-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwa wiosenna akcja sadzenia drzew, krzewów i bylin w Siemiatyczach. Blisko 1000 roślin zasadzono już w centrum miasta - w parku na Placu Jana Pawła II, przy zjazdach z ronda na ul. 11 Listopada, ul. Drohiczyńską i ul. 3 Maja. Na Skwerze Artystów przy ul. 11 Listopada pojawiło się ponad 150 roślin. Roślinność wzbogaciły m.in. byliny (lawenda, rozchodnik, przetacznik i żagwin). Zwiększyła się liczba berberysów, jałowców i irg, które przez cztery pory roku będą cieszyć oczy mieszkańców i osób odwiedzających Siemiatycze. A co najważniejsze w mieście przybywa nowych drzew, takich jak judaszowce i lipy. Nie zabraknie drzew owocowych, które szczególnie ładnie prezentują się podczas kwitnienia, najwięcej pojawi się wiśni.  Nasadzeniami zajmują pracownicy urzędu miasta pod okiem projektantki zieleni, autorki rozwiązań kompozycyjnych zieleni w mieście, realizowanych konsekwentnie od kilku lat. Po weekendzie majowym nasadzenia będą kontynuowane. Zasadzone zostaną drzewa i krzewy przy ul. Nadrzecznej - ponad 400 roślin, w większości jesiony i klony, wierzba - odmiana krzewowa. Kompozycję będą stanowiły także nasadzenia przy ul. Górnej. 350 roślin pojawi się przy Pomniku Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej oraz krzyżu powstańczym. Przy ul. Gen. W. Andersa pojawi się pierwsza w mieście łąka kwietna. Jeśli te rozwiązanie kompozycyjne - coraz modniejsze w ogrodach prywatnych i w miejscach publicznych - sprawdzi się, pojawią się kolejne łąki kwietne w Siemiatyczach.To kolejna akcja sadzenia drzew i krzewów w Siemiatyczach. Z roku na rok w mieście przybywa terenów zielonych. Wiosenna akcja wpisuje się w miejskie obchody Dnia Ziemi.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2481-nowe-rosliny-w-miescie.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola