Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja”

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach realizuje projekt systemowy pt.  „Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja” w okresie od 1 kwietnia 2013 r. do 15 stycznia 2014 r. współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna 32 osób (15 kobiet i 17 mężczyzn), w tym 7 osób w wieku od 15-30 lat bezrobotnych rekrutujących się spośród petentów ośrodka pomocy społecznej w Siemiatyczach, poprzez pomoc doradcy zawodowego, psychologa oraz udział w kursach, szkoleniach oraz treningach i stażach.

Wśród celów szczegółowych projektu należy wymienić:

1. zwiększenie potencjału zawodowego i możliwości uzyskania zatrudnienia poprzez udział w zajęciach z doradcą zawodowym,

2. podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych umożliwiających powrót do życia społecznego, w tym powrót na rynek pracy  i aktywizację zawodową,

3. podniesienie kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu zostało zastosowane narzędzie w postaci kontraktu socjalnego, przeprowadzono działania w sferze aktywizacji zawodowej, społecznej i edukacyjnej.
Wszyscy uczestnicy projektu zostali objęci wsparciem doradcy zawodowego oraz psychologa. Ponadto uczestnicy wzięli udział w wybranych przez siebie szkoleniach zawodowych, m.in. w zakresie: opiekun osoby starszej, kasy fiskalne i profesjonalna obsługa klienta, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz, zawodowy kurs kosmetyczny oraz magazynier z obsługą wózka jezdniowego. 10 osób, w tym 5 kobiet oraz 5 mężczyzn biorących udział w projekcie w 2013 r. ukończyło kurs na prawo jazdy kat. B.

W ramach realizowanych w projekcie działań 7 osób, w tym 3 mężczyzn i 4 kobiety, w wieku 15-30 lat zostało skierowanych do odbycia 3-miesięcznego stażu na stanowisku zgodnym z wybranym kierunkiem szkolenia zawodowego. Obecnie staż kontynuują 4 osoby. W ramach kontraktu socjalnego beneficjenci objęci byli ubezpieczeniem zdrowotnym. Ponadto wszystkie osoby otrzymały na zakończenie realizacji szkoleń zawodowych wsparcie finansowe w postaci zasiłku celowego.

Od początku realizacji tj. od 2008 roku w projekcie wzięło udział 175 osób, w tym 95 kobiet i 80 mężczyzn.

Dodatkowe informacje dotyczące projektu udzielane są w biurze projektu przy ul. 11 Listopada 35A w Siemiatyczach (siedziba MOPS w Siemiatyczach) lub za pośrednictwem strony internetowej  www.siemiatycze.ops.pl.

 

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola