Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja”

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach realizuje projekt systemowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja”.

Przekwalifikowanie sposobem na zatrudnienie  w ramach projektu systemowego realizowanego w 2013 r. przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  Pt.  „Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach w okresie od 1 kwietnia 2013 r. do 15 stycznia 2014 r. realizuje projekt systemowy pt. „Lepsze jutro – od bierności do aktywności – II edycja” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna 32 osób bezrobotnych rekrutujących się spośród petentów ośrodka pomocy społecznej w Siemiatyczach, poprzez pomoc doradcy zawodowego, psychologa, oraz udział w kursach, szkoleniach oraz treningach i stażach.

W projekcie biorą udział  32 osoby (15 kobiet i 17 mężczyzn), w tym 7 osób w wieku od 15-30 lat.

Do tej pory uczestnicy projektu, w ramach realizowanych działań, mieli możliwość   skorzystania z doradztwa prowadzonego przez psychologa i doradcę zawodowego (szkolenia i indywidualne konsultacje). W sierpniu br. rozpoczął się kurs na prawo jazdy kat. B dla 10 osób, w tym 5 kobiet oraz 5 mężczyzn, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w tej formie  wsparcia.

Wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach zawodowych, realizowanych przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Siemiatyczach w zakresie:

 • Opiekun osoby starszej (4 osoby) 
 • Kasy fiskalne i profesjonalna obsługa klienta (5 osób)   
 • Technolog robót wykończeniowych w budownictwie (4 osoby) 
 • Kucharz (6 osób)
 • Zawodowy kurs kosmetyczny (3 osoby) 
 • Magazynier z obsługą wózka jezdniowego (10 osób) 

Ponadto w ramach realizowanych w projekcie działań 7 osób, w tym 3 mężczyzn i 4 kobiety, w wieku 15-30 lat zostanie skierowana do odbycia 3-miesięcznego stażu na stanowisku zgodnym z wybranym kierunkiem szkolenia zawodowego.

Dodatkowe informacje dotyczące projektu udzielane są w biurze projektu przy ul. 11 Listopada 35a w Siemiatyczach (siedziba MOPS w Siemiatyczach) lub za pośrednictwem strony internetowej  www.siemiatycze.ops.pl.

 

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola