Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komisja objazdowa

Data publikacji: 2017-05-11, Data modyfikacji: 2017-05-12
A A AWydrukDrukuj  
 
10 maja br. odbyła się objazdowa komisja Rady Miasta Siemiatycze. Burmistrz Piotr Siniakowicz, Zastępca Burmistrza Henryk Czmut oraz miejscy radni w terenie omawiali sprawy Siemiatycz i mieszkańców miasta. W pierwszej kolejności radni udali się na osiedle przy ul. Ciechanowieckiej (POM), gdzie omówiony został m.in. temat niedawno powstałego placu zabaw. Następnie komisja przejechała w okolice siemiatyckich zalewów. Trwają tam prace inwestycyjne związane z projektem pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszo-rowerowego w obrębie siemiatyckich zalewów poprzez przebudowę dróg gminnych w Siemiatyczach”. Inwestycja obejmuje ulice: A. Mickiewicza, Sportową i J. Słowackiego. W czasie sesji Burmistrz poinformował radnych o złożonym przez miasto wniosku o dofinansowanie budowy ośmiokątnej wiaty z miejscem na grill i ognisko oraz parkingów na tzw. cyplu przy zalewie nr 2. Komisja udała się też do biblioteki miejskiej, w której trwają prace remontowe z projektu pn. “Czytam więc jestem – Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na plac przy skrzyżowaniu ulic Wysokiej i Gen. W. Andersa, gdzie radni wspólnie zastanawiali się nad zagospodarowaniem terenu oraz na targowicę miejską. Radni pojechali też na ul. Sosnową, na której dobiegły końca prace związane z układaniem chodnika.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2510-komisja-objazdowa.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola