Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III Muzyczna Strona Siemiatycz

Data publikacji: 2014-01-27, Data modyfikacji: 2014-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W sobotę 15 lutego br. o godz. 17.30 już po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się impreza kulturalna – Muzyczna Strona Siemiatycz. W sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1 wystąpi Gaba Kulka.

 

 

 

Gaba  śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Jej muzyka to progresywny pop: mieszanina gatunków, od jazzu przez fortepianowy rock, po weillowski kabaret. Artystka wydała trzy autorskie płyty - Out (2006), Hat, Rabbit (2009) i Sleepwalk (2009) nagrany z muzykiem sceny ambientowej, Konradem Kuczem. Albumy zdobyły liczne wyrazy uznania ze strony słuchaczy i krytyków - Hat, Rabbit zyskał status złotej płyty kilka miesięcy po premierze. Gaba nagrodzona została między innymi: Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, brązowym Tukanem Przeglądu Piosenki Aktorskiej, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki.

 

Artystka często współpracuje z innymi muzykami: pełniła obowiązki wokalistki w formacji Młynarski Plays Młynarski, na płycie Rebeka nie zejdzie dziś na kolację, poświęconej Wojciechowi Młynarskiemu, współpracowała z formacją Baaba – czego ukoronowaniem jest album Baaba Kulka,  zawierający ich autorskie i bardzo niekonwencjonalne covery Iron Maiden.

 

Ponadto Gaba pojawiała się gościnnie jako wokalistka, a czasem autorka tekstów, na płytach Levity, Czesław Śpiewa, Reni Jusis, Karimski Club, Baaba oraz Smolika. We współpracy z producentem Marcinem Borsem skomponowała i nagrała chórki na płytę Maryli Rodowicz do słów Agnieszki Osieckiej (Buty 2), napisała tekst i zaśpiewała jedną z piosenek na płycie zespołu Hey (Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan).

 

Od roku 2009 Gaba Kulka zagrała kilkaset koncertów w całej Polsce. Śpiewała piosenki Czesława Niemena w Sopocie, Serge'a Gainsbourga w Operze Narodowej, i Madonny na Chłodnej 25.

 

Jako support przed koncertem Gaby Kulki wystąpi OUTLINE QUARTET w składzie: Andrzej Gonzo Gondek (gitara), Olaf Węgier (saksofon), Kosma Kalamarz (bass) oraz Adam Nowicki (perkusja).

 

Muzyczna Strona Siemiatycz odbyła się po raz pierwszy w w roku obchodów 470-lecia nadania praw miejskich Siemiatyczom (2012). W sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury wystąpił wówczas Marcin Nowakowski z gościnnym udziałem Adama Sztaby i Atom String Quartet.

 

Podczas II Muzycznej Strony Siemiatycz  swoje największe przeboje zagrali Marek Kościkiewicz i towarzyszący mu wokaliści Wiktoria Katajew, Michał Karpacki i Marcin Nowakowski oraz Stanisław Soyka wraz z zespołem Soyka Kwintet.

 

Bilety na III Muzyczną Stronę Siemiatycz w cenie 35 zł do nabycia w Siemiatyckim Ośrodku Kultury (ul. Leg. Piłsudskiego 1 oraz ul. Zaszkolna 1). Członkom Programu Rodzina 5+ przysługuje 50% rabat.

 

 UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola