Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Happening Szlachetnej Paczki

Data publikacji: 2013-12-02, Data modyfikacji: 2013-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 

16 listopada 2013 r. w parku przy ul. Plac Jana Pawła II stanęła duża czerwona paczka. 17 wolontariuszek w czerwonych czapkach  rozdawało ulotki, malowanki dla dzieci i cukierki.

Wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców Siemiatycz do zaangażowania się w ogólnopolską akcję bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym, która jest realizowana w okresie przedświątecznym – po raz pierwszy również w Siemiatyczach. W trasę wyruszył biały samochód z czerwoną wstążką, który do samego finału akcji (początek grudnia) będzie jeździł ulicami miasta i przypominał mieszkańcom o możliwości wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

 

W celu włączenia się w akcję wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, klikając „Wybieram rodzinę”, a następnie w pięciu prostych krokach wybrać rodzinę potrzebującą pomocy. Proces rozpoczyna się od wybrania województwa (krok 1), a następnie magazynu (krok 2) - aby pomóc rodzinie z terenu Siemiatycz należy zaznaczyć odpowiednią „chmurkę”. W kolejnych trzech krokach można wyszukać rodzinę, aby przyszykować dla niej szlachetną paczkę. Listę osób potrzebujących z naszego terenu opracowali wolontariusze odwiedzając rodziny i wskazując w ankiecie konkretne potrzeby.

 

Po wybraniu rodziny z Darczyńcą skontaktuje się wolontariusz, który będzie służył radą i pomocą do samego finału Szlachetnej Paczki, czyli 7-8 grudnia br. Szlachetną Paczkę można przygotować w grupach – wraz z rodziną, przyjaciółmi, kolegami z klasy lub pracy. Siemiatycka Drużyna SuperW zachęca do przystąpienia do Szlachetnej Paczki.

 

W razie pytań można skontaktować się z Agnieszką Jankowską tel. 690 009 665, email: meszka26@wp.pl lub z Anną Jodłowską tel. 508 266 939.


UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola