Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Ziemi - konkurs na ekologiczną makietę rozstrzygnięty

Data publikacji: 2017-04-28, Data modyfikacji: 2017-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu dzisiejszym z Burmistrzem Miasta Siemiatycze spotkali się uczniowie siemiatyckich gimnazjów – zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie na wykonanie ekologicznej makiety wybranego fragmentu Miasta Siemiatycze. Konkurs organizowany był w ramach projektu “Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siemiatycze uczniowie odebrali gratulacje z rąk burmistrza Piotra Siniakowicza. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w każdym z gimnazjów otrzymają nagrody rzeczowe w wysokości 500, 300, 200 zł. Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy materiałów promocyjnych Miasta Siemiatycze.   Wydarzenia w ramach projektu Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach planowane w terenie, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe oraz mając na uwadze zdrowie dzieci, zostały przeniesione na 12 maja br. Podczas happeningu na plaży od godz. 10.00 będzie można podziwiać makiety Siemiatycz, do zalewu zostanie wrzuconych 3600 kul bokashi, które uczniowie ulepili w ekologicznej akcji 5 kwietnia br. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, przewidziane są quizy i konkursy z nagrodami. Porządkowanie okolic zalewów zakończy wspólne ognisko.  

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2484-dzien-ziemi-konkurs-na-ekologiczna-makiete-rozstrzygniety.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola