Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach

Data publikacji: 2017-04-06, Data modyfikacji: 2017-04-09
A A AWydrukDrukuj  
 
5 kwietnia br. uczniowie siemiatyckich szkół wzięli udział w ekologicznej akcji lepienia kul bokashi. Lepienie kul odbyło się w ramach projektu Miasta Siemiatycze pn. Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach. Do wykonania kul przygotowana została specjalna masa zawierająca efektywne mikroorganizmy. Od godzin porannych do południa wykonanych zostało prawie 3600 kul. Kule będą teraz dojrzewać przez około 2 tygodnie, następnie 28 kwietnia br. w czasie finału Dnia Ziemi zostaną wrzucone przez mieszkańców do zalewu. Efektywne mikroorganizmy to całkowicie bezpieczna dla środowiska, naturalna metoda oczyszczania wód w zbiornikach. W Siemiatyczach stosowana jest od kilku lat. Od tego czasu znacznie poprawiła się czystość i przejrzystość wody. Zadanie pn. Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2430-dzien-i-wiosenne-porzadki-w-siemiatyczach.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola