Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Ziemi i wiosenne porządki

Data publikacji: 2017-04-13, Data modyfikacji: 2017-04-15
A A AWydrukDrukuj  
 
28 kwietnia br. na plaży miejskiej przy zalewie nr 2 odbędzie się finał Dnia Ziemi w ramach projektu Miasta Siemiatycze pn. Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. W ramach zadania w siemiatyckich szkołach podstawowych i gimnazjalnych organizowane są lekcje o tematyce ekologicznej. Uczniowie pogłębią wiedzę w zakresie ochrony środowiska i zagrożeń jakie niesie działalność człowieka. W gimnazjach miejskich został ogłoszony konkurs na wykonanie ekologicznej makiety wybranego fragmentu Miasta Siemiatycze. W czasie happeningu pn. Dzień Ziemi i wiosenne porządki w Siemiatyczach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także ich opiekunowie, członkowie organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Siemiatycz, wspólnie będą porządkować okolice nad zalewem. W programie dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci  i dorosłych, przewidziane są quizy i konkursy z nagrodami. W namiocie miasta usytuowanym na siemiatyckiej plaży można będzie podziwiać wykonane w ramach konkursu ekologiczne makiety Siemiatycz. Podczas imprezy do zalewu zostanie wrzuconych 3600 kul bokashi, które uczniowie ulepili w ekologicznej akcji 5 kwietnia br. Do wykonania kul przygotowana została specjalna masa zawierająca efektywne mikroorganizmy. To całkowicie bezpieczna dla środowiska, naturalna metoda oczyszczania wód w zbiornikach, w Siemiatyczach stosowana jest od kilku lat. Od tego czasu znacznie poprawiła się czystość i przejrzystość wody. W związku z projektem ogłoszony zostanie konkurs na największą ilość uzbieranych śmieci. Porządki zakończą się w godzinach popołudniowych wspólnym ogniskiem. Realizacja projektu wpłynie na kształtowanie wśród mieszkańców postawy odpowiedzialności za stan środowiska, a w dłuższej perspektywie włączy społeczeństwo  w działania na rzecz ochrony środowiska.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2451-dzien-ziemi-i-wiosenne-porzadki.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola