Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Europy - wspólne świętowanie w Siemiatyczach

Data publikacji: 2017-05-15, Data modyfikacji: 2017-05-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod hasłem “Wspólnie świętujmy Dzień Europy” uczniowie siemiatyckich szkół i przedszkoli wraz z najbliższymi bawili się w amfiteatrze miejskim w niedzielne popołudnie 14 maja. Po otwarciu wydarzenia przez Burmistrza Piotra Siniakowicza, z prezentacją muzyczną wystąpili uczniowie szkoły muzycznej. W dalszej kolejności na scenie amfiteatru prezentowały się dzieci z przedszkoli i szkół miejskich. Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaprezentowały kraje należące do Wspólnoty Europejskiej. Dzieci ujawniły liczne talenty aktorskie, muzyczne i taneczne. Występujący na scenie odegrali role m.in. Placido Domingo, Pinokia, Gepetta i Roberta Lewandowskiego z rodziną. Dzieci zaśpiewały tradycyjne pieśni ludowe i popularne piosenki z poszczególnych krajów europejskich – solo, w grupach, z akompaniamentem. Wśród utworów tanecznych podziwiać można było kankana, zorbę, belgijkę czy flamenco. Nie zabrakło garści informacji i ciekawostek o krajach należących do Unii Europejskiej. Dzień Europy był wydarzeniem przygotowanym przez dzieci i młodzież pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów grup – dla mieszkańców. Występy dzieci i młodzieży rejestrowali licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i  koledzy wyposażeni w aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe lub smartfony. Oczywiście w czasie tak ważnego dnia nie mogło zabraknąć Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Spółka miejska częstowała mieszkańców orzeźwiającą wodą w strefie relaksu ulokowanej przy amfiteatrze. Czas po występach umiliły darmowe dmuchańce dla najmłodszych.   Dzień Europy obchodzony jest w Siemiatyczach już po raz kolejny. W 2016 roku dzieci w barwnym korowodzie na czele z Burmistrzem przeszły ul. Pałacową. W poprzednich latach organizowane były gry i zabawy w placówkach oświatowych.

Pełna treść wiadomości na: siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/2513-dzien-europy.html
UM Siemiatycze, Źródło artykułu: siemiatycze.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola