Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Badanie mammograficzne

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 25-26 listopada br. po raz kolejny w Siemiatyczach przeprowadzone zostaną  badania mammograficzne (prześwietlenie piersi). Mammobus będzie ustawiony przy budynku Siemiatyckiego Ośrodka Kultury - ul. Zaszkolna 1.

Paniom w wieku 50-69 lat przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie za okazaniem skierowania od lekarza.

 

Szczególnie zachęcamy Panie z rocznika 1944, ponieważ to ostatnia szansa na wykonanie bezpłatnego badania  w ramach Programu.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Kilkuminutowe badanie, podczas którego wykonane są 4 zdjęcia rentgenowskie (dwóch projekcji każdej piersi), pozwala na rozpoznanie i wykrycie - w bardzo wczesnym etapie rozwoju - guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi.

 

Wszystkie Panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerami telefonów 58 666 24 44, 801 080 007 lub za pośrednictwem strony internetowej www.fado.pl i zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich badań, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.


UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola