Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

151 rocznica bitwy pod Siemiatyczami

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Jedna z największych bitew powstania styczniowego rozegrała się w Siemiatyczach w dniach  6 i 7 lutego 1863 roku.

 

6 lutego br. przy pomniku bohaterów Powstania Styczniowego na cmentarzu parafialnym pamięć powstańców uczcili duchowni obu wyznań, miejscy radni, Burmistrz Piotr Siniakowicz, Zastępca Burmistrza Henryk Czmut, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Siemiatycz oraz mieszkańcy.

 

O godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy „Płaska Góra pod Drążdżewem 26-29 czerwca 1863 roku. Najciekawsza bitwa Powstania Styczniowego na Mazowszu Północnym”. Prelekcję na temat powstania styczniowego wygłosił Wiesław Łaskarzewski dyrektor Muzeum Ziemi Makowskiej i Garnizonu Różan. Wystawę można oglądać w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1 do 13 lutego br.

 

Jak co roku miejsca związane z bitwą siemiatycką będzie można zwiedzić podczas rajdu pieszego „Śladami Powstania Styczniowego”. Wędrówka odbędzie się w sobotę 15 lutego br. Zbiórka uczestników o godz. 12.00 przy budynku MOSiR ul. Nadrzeczna 29. Osoby, które wezmą udział w wędrówce otrzymają pamiątkowe znaczki.

UM Siemiatycze, Źródło artykułu: www.siemiatycze-um.com.pl, Autor zdjęć: UM Siemiatycze
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  siemiatycki

  Powiat siemiatycki - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Siemiatyczach. Powiat został stworzony w ramach reformy administracyjnej. Stało się to w 1999 roku. Graniczy z Białorusią. Wchodzą w niego gminy: Siemiatycze (gmina miejska), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Siemiatycze (gmina wiejska).

  Do czasów obecnych zachował się tu fragment dziewiczej Puszczy Mielnickiej. Czas można spędzać tu, odwiedzając rezerwaty przyrody. Najlepiej zwiedzać poruszając się opracowanym szlakiem. Do dyspozycji turystów oddano Szlak Nadbużański, Szlak Doliny Moszczonej, Szlak Powstania styczniowego, który przebiega wokół stolicy powiatu i Szlak Kupiecki.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola